Newsletter

Subskrybcja :

Powiadomienie o nowościach na stronie. News on the SGP web.Strona główna

Jest rok 1943, III Rzesza zaczyna ponosić olbrzymie straty w ludziach na froncie wschodnim. W tym samym czasie Alianci zaczynają bombardować naziemne ośrodki badawcze i produkcyjne na terenie III Rzeszy. Adolf Hitler wraz ze swoimi współpracownikami podejmuje decyzję o rozpoczęciu prac nad Wunderwaffe (cudowna broń). Ponieważ produkcja wszelkiej broni w fabrykach naziemnych staje pod znakiem zapytania, podjęto decyzję o przeniesieniu fabryk zbrojeniowych i ośrodków badawczych pod ziemię. Teren prac został wskazany jednoznacznie Eulengebirge, co po polsku znaczy Góry Sowie. Na tym terenie w latach 1943-1945 prowadzone są na szeroką skalę prace budowlane i górnicze. Pozostaje zadać sobie pytanie: W jakim celu? Co miało się tam znajdować?

Sześćdziesiąt cztery lata po zakończeniu II Wojny Światowej powstaje Sowiogórska Grupa Poszukiwawcza. Grupa, która ma przed sobą cel wyjaśnienia tego co miało się w Górach Sowich znajdować. Jesteśmy po to aby odkrywać historię i tajemnice Sowiogórskich Podziemi i ukazać ją szerszej publiczności.

Pozdrawiamy,
Członkowie SGP

Kompleks Rzeczka 3D - by PJ

 

Aktualności:Szkolenie z archeologiem
Written by Administrator   
Wednesday, 14 July 2010 00:00

Stare porzekadło mówi nieznajomość prawa szkodzi, dlatego nie chcąc go łamać nasz grupa postanowiła poznać jego tajniki. W sobotę 12.06.2010 r. w CKiT w Walimiu odbyło się szkolenie z wałbrzyskim archeologiem i konserwatorem zabytków Markiem Kowalskim.

Więcej...
 
Silberloch - średniowieczna kopalnia srebra
Written by Administrator   
Wednesday, 09 June 2010 11:04
Góry Sowie to nie tylko tajemnicze podziemia drążone przez hitlerowców, ale także dawne kopalnie rud metali, które również stanowią nie poznany do końca element tego zakątka Sudetów. 29.05.2010 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w pracach prowadzonych przez Michała Stysza w średniowiecznej kopalni Silberloch.
Więcej...
 
Współpraca Sowiogórskiej Grupy Poszukiwawczej z Discovery Channel TV Canada
Written by Administrator   
Tuesday, 20 April 2010 11:04

W dniach 13 i 14 marca 2010r Sowiogórska Grupa Poszukiwawcza miał okazję współpracować z telewizją Discovery Channel przy realizacji nowego bloku programowego Discovery pod nazwą MegaWorld. Celem programu było pokazanie metod badawczych stosowanych w badaniach Gór Sowich przez SGP.

Więcej...
 
More Articles...